ZHIYUN CRANE 2

Iga kord kui ma filmin, mõtlen, et oleks vaja gymbali. Ostsin endale 35mm-st.

Mida peab arvestama kui ostad Crane 2:

  1. Akude laadimine: Micro USB antakse vaid 1, teise pead võtma telefoni oma. Kaasa ei tule ühtegi adapterit akude laadimiseks – jällegi pead kasutama telefoni omasi. Aga kui sul pole kahte vaba telefoni laadijat? Pealegi, natukene ebamugav kasutada kahte juhet korraga.
  2. Focus & Sony? Lugeda juhendit internetis enne ostu, kuna see selgitaks mõndagi. Mina vaatasin viideosi youtubes ja nende järgi ostsin, kuid nüüd tundub, et fookust Sonyl ei saagi kontrollida, ainult Canonil. Kas on fail? Kontrollin Crane 2 Servo Follow Focus mida sain kaasa Crane 2-ga. Follow focus töötab! Ei ole fake ega fail.
  3. Metallist tehtud või mingisugusest sarnasest metallile, akude asukoht on gripis.
  4. Stabiliseerida on ikkagi suhteliselt raske alguses – jäi alati kaamera ots kas liiga üles või liiga alla. Ka siis kui on kaamera ühendatud kaabliga gymbaliga. Käisin poes ja sain teada, et peab kasutama joysticki selleks, et kaamerat viia tagasi balansi – seega, see pole päris sellinne gymbal mis on ikkagi täis automaatne. Minul võtis ikka kauem isegi kui 30min stabiliseerimine, umbes paar tundi. Filmimise ajal on suhtelisel raske kasutada joysticki suunamiseks, kuna ta reageerib suhteliselt järsku. Või on see lihtsalt algaja asi 🙂
  5. Kui sul on Sony kaamera siis lülita alguses gymbal sisse ja siis kaamera, mitte vastupidi, muidu gymbalist ei saa kontrollida kaamerat nt filmimis nupp siis ei tööta.

Tagasi ma teda ei vii, kuna alati kui tuleb asi filmimiseks, siis ma unistan sellest. Las olla  – peab õpima kasutama. Soovitan vaadata Youtube’s viideosi sellest kuidas liikuda sellega jne.

zhiyunzhiyun-2

Kuidas ühendada Sony ja Crane täpsemalt nii, et saaks kontrollida rohkem siin.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.